ثبت نام و انتخاب واحد برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲

ثبت نام و انتخاب واحد های درسی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی موسسه آموزش عالی علوم شناختی  از روز  یکشنبه ۱۹ شهریور ماه تا پایان روز شنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۴۰۲ از طریق سامانه آموزشی انجام پذیر می باشد.

دانشجویانی که تا کنون در سامانه سجاد ثبت نام نکرده اند می بایست ابتدا با مراجعه به  https://portal.saorg.ir/mentalhealth  و https://portal.saorg.ir/physicalhealth در  این سامانه ثبت نام و سپس نسبت به تکمیل کارنامه سلامت جسم و روان خود اقدام نمایند.

برنامه آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی موسسه از روز یکشنبه دوم مهر ماه شروع  می شود. کلیه کلاس های درس به صورت حضوری و در محل موسسه واقع در شهر پردیس تشکیل خواهد شد.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مرحله آموزشی و یا در مرحله پژوهشی و تدوین پایان نامه یا رساله نیز می بایست در بازه زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام و انتخاب واحد های درسی اقدام نمایند.

ثبت نام نکردن و انتخاب نکردن واحد درسی قبل از شروع هر نیمسال تحصیلی، به منزله “عدم مراجعه”  تلقی می شود و دانشجو  دچار “ وقفه تحصیلی”  خواهد شد در اینصورت موسسه ناگزیر به صدور حکم “غیبت” برای دانشجو می باشد. در این صورت دانشجو باید تقاضای مرخصی تحصیلی و یا در صورت بیماری تقاضای مرخصی استعلاجی خود را کتبا اعلام  و موافقت کتبی موسسه را کسب نماید تا مشمول “وقفه تحصیلی” نگردد.

 

  • مبلغ و روش پرداخت شهریه:

بمنظور ثبت در فهرست شاغلین به تحصیل در موسسه، ضروری است دانشجوی پس از تکمیل پرونده آموزشی، هنگام ثبت نام و انتخاب واحد مجموع مبلغ شهریه ثابت و متغیر را بصورت یکجا و برخط و از طریق سامانه آموزشی  پرداخت نماید کلیه دریافتی ها ی موسسه از دانشجویان  فقط به صورت برخط و از طریق سامانه آموزشی صورت می گیرد. هیچ نوع پرداخت به صورت نقد، چک و یا سفته امکان پذیر نیست.

مطابق با مصوبه  جلسه تیر ماه ۱۴۰۲ هیات موسس موسسه آموزش عالی غیر دولتی – غیر انتفاعی علوم شناختی، با توجه به افزایش قابل توجه هزینه های تمام شده و نرخ خدمات ، مبلغ شهریه های ثابت و متغیر در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ برای مقطع دکتری تخصصی به میزان بیست درصد و برای مقطع کارشناسی ارشد به میزان سی درصد  به نسبت شهریه های نیمسال دوم ۱۴۰۲-۱۴۰۱ افزایش یافته است. افزایش شهریه ثابت شامل دانشجویان دوره های پیشین نمی شود.

دانشجویان موسسه آموزش عالی علوم شناختی در صورت نیاز به دریافت وام برای پرداخت شهریه ثابت و متغیر خود می توانند از دو طریق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا بانک قرض الحسنه مهر ایران جهت استفاده از تسهیلات وام شهریه دانشجویی  اقدام کنند

بر اساس توافقنامه بین موسسه آموزش عالی علوم شناختی و بانک قرض الحسنه مهر ایران، دانشجویان موسسه می توانند با مراجعه به هر یک از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران (ترجیحا شعبه بومهن) برای دریافت وام شهریه طبق شرایط بانک (با سود حد اکثر ۴ درصد) اقدام کنند.